fbpx

Гаряча вода "з повітря"

Гаряча вода - дорогий ресурс, як для великих споживачів у промисловості, так і для комерційних операторів, таких як: мережі готелів, лікарні та забудовники житлових будинків.

Основним фактором, що зумовлює фінансові та екологічні витрати, при нагріванні води є поширеність традиційних низькоефективних систем водяного опалення у всьому світі. Незважаючи на зміну нормативних актів, газові котли все ще є найпоширенішим джерелом побутової та комерційної гарячої води, але вони принципово неефективні.

Це означає, що існує величезний потенціал зменшення викидів парникових газів завдяки широкомасштабному переходу на менш вуглецеві технології нагріву води.

Технологія теплового насоса “повітря-вода” є одним із привабливих варіантів, що забезпечує значну економію енергії та значно зменшує вуглецевий слід.

Японія лідирує в цьому напрямку.

Японія є однією з країн, де теплові насоси “повітря-вода” (які витягують тепло із зовнішнього повітря) вже є популярним вибором для підігріву води - це чітко підтверджує можливості та практичність цієї технології в різних сферах застосування.

Японський уряд випередив гру, визнавши необхідність переходу від газового водяного опалення до більш енергоефективних рішень для електричного опалення.

З 1986 року, і до цих пір Японія знаходиться в авангарді досліджень і розробок теплових насосів, встановлюючи сотні тисяч нових установок щороку.

За межами Японії теплові насоси особливо популярні в комерційних підприємствах, де вони дозволяють мінімізувати податки на вуглецеві викиди, а також забезпечує їм значне зниження витрат порівняно з традиційними системами опалення.

Простий принцип.

Ідея пристрою, який може витягувати тепло із зовнішнього повітря, навіть коли температури опускаються нижче нуля, на перший погляд може здатися химерною. Насправді теплові насоси спираються на простий фізичний принцип та деяку розумну техніку.

Навколишнє повітря ззовні надходить у тепловий насос і стискається разом із холодоагентом. Холодоагент поглинає приховане тепло з повітря, яке потім виділяється при декомпресії холодоагенту та використовується для нагрівання внутрішнього джерела води.

Хоча фундаментальна робота теплового насоса вже забезпечує його ефективність, вибір холодоагенту є ще одним важливим фактором зменшення викидів.

Удосконалені теплові насоси повітря-вода використовують вуглекислий газ як холодоагент, який має потенціал глобального потепління в 1700 разів нижчий, ніж інший звичайний холодоагент, R-410A.

Двоокис вуглецю також забезпечує більш ефективний теплообмін при низьких температурах - так що ви все одно можете отримати 90 ° C гарячої води, коли температура повітря на вулиці -25 ° C.

Можливості для промисловості.

Найбільш позитивний вплив теплові насоси мають у промисловому та комерційному секторах.

Японське дослідження 2010 року показало, що можливо зменшити викид СО2 на 40 мільйонів тонн на рік, якби 11 розвинутих країн світу замінили традиційні котли, тепловими насосами, лише в харчовій та напойній промисловості - де значна кількість води використовується в процесах очищення .

Подібним чином готельна індустрія та індустрія дозвілля потребують великої кількості гарячої води. Щоб запобігти зростанню та розповсюдженню захворювань, що передаються водою, таких як легіонелла, воду слід регулярно нагрівати вище 65 ° C і циркулювати по всій системі, що є енергоємним процесом.

Станом на 2018 рік, світовий ринок теплових насосів коштує близько 6,5 мільярдів доларів, і багато країн вже запровадили стимули та правила, що сприяють просуванню теплових насосів як основного джерела побутової та комерційної гарячої води.

Саме універсальність, екологічність та ефективність теплових насосів “повітря-вода” робить їх ідеальним рішенням для заміни старих газових систем, щоб закрити нашу постійно зростаючу потребу в гарячій воді.

Схеми стимулювання та просування цієї технології державою, ще більше укоренять присутність теплових насосів в комерційній сфері. Після широкого їх впровадження в готелях, адміністративних будівлях та лікарнях, очевидні переваги теплових насосів зроблять їх пріоритетним вибором і для власників будинків.